Pracovný pomer na dobu určitú

index Forums Diskusia o práve Právo Pracovný pomer na dobu určitú

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  JUDr. Samuel Diatka 1 year, 8 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Author
  Posts
 • #4041

  Tibor

  Dobrý deň,

  zaujímalo by ma na ako dlho môžem mať pracovnú zmluvu zmluvu na dobu určitú.

  #4053

  Vážený pán Tibor,

  aj keď je bežné aby zamestnávateľ zamestnával ľudí na dobu určitú je potrebné poznamenať, že obmedzenia reťazenia pracovného pomeru na dobu určitú obsahuje § 48 Zákonníka práce , ktorý hovorí v § 48 ods. 2 citujem

  Pracovný pomer na určitú dobu možno dohodnúť najdlhšie na dva roky. Pracovný pomer na určitú dobu možno predĺžiť alebo opätovne dohodnúť v rámci dvoch rokov najviac dvakrát.

  To znamená, že maximálne dva krát s tým istým zamestnávateľom v o´priebehu dvoch rokov je možné dohodnúť pracovný pomer na dobu určitú.

  Aby sa to nedalo obchádzať je v Zákonníku práce poistka a to je definícia toho, kedy je možné pracovný pomer za ten istý pracovný pomer.

  Opätovne dohodnutý pracovný pomer na určitú dobu je pracovný pomer, ktorý má vzniknúť pred uplynutím šiestich mesiacov po skončení predchádzajúceho pracovného pomeru na určitú dobu medzi tými istými účastníkmi.

  Toto obmedzenie reťazenia pracovných pomerov na dobu určitú sa obchádzalo cez pracovné agentúry ale po sprísnení podmienok agentúrneho zamestnávania i dočasné pridelenie zamestnanca dostalo obmedzena aj keď pracovné agentpry majú podstatne väčšiu voľnosť pri dočasnom prideľovaní zamestnancov, kde je možnosť dočasného pridelenia zamestnanca až 4 x za 24 mesiacov, § 58 ods. 6 ZP

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.