Home » Aktuálne » Zaujímavý web na http://postnito.cz

Zaujímavý web na http://postnito.cz

 

Dnes som mal veľmi zaujímavý rozhovor o dianí vo svete okolo nás. Nad tým rozhovorom som zamýšľal ešte dlho potom. Ľudia radi hovoria o pokroku. Ale čo je pokrok – je to to, že sa z bodu A do bodu B premiestnime desaťkrát rýchlejšie ako naši predkovia ? Je to azda to, že sme vynašli robota na lúpanie vajec a máme viac druhov klobás v obchodoch? Do určitej miery áno, dokážeme svoj život žiť vo väčšom pohodlí. Žijeme dlhšie , užívame si viac. Liečime choroby, ktoré by boli pred sto rokmi smrteľné, lietame do vesmíru a hlúpneme. Keď niekto chcel v minulosti niečo dokázať , musel vynaložiť enormné úsilie a keď to dokázal stal sa vzorom pre ostatných. Dnes internet, televízia a média nám dávajú pocit, že vieme veľa. Máme prebytok informácií, ale ľudí schopných o týchto informáciách kriticky uvažovať máme rovnaký nedostatok ako v minulosti. Sám učím na vysokej škole a viem, že záujem získať diplom často prevažuje nad záujmom získať vzdelanie. Preto je len potešiteľné, že skupina mladých ľudí, študentov vysokých škôl si dala námahu s webovým portálom http://postnito.cz , a spoločným úsilím vytvorili dielo, na ktoré môžu byť hrdí.

Najmä ma zaujalo ako právnika súhrn prednášok z Harvardskej univerzity profesora Sandela a spravodlivosti http://www.sandel.cz/spravedlnost-epizoda-12/ , ktorú odporúčam každému a keďže sú k nim české titulky zážitok budú mať i menej jazykovo zdatní čitatelia

Preto sa domnievam, že stojí za to navštíviť tento web. Každému odporúčam návštevu servera http://postnito.cz a prajem príjemné čítanie.

 

JUDr. Samuel Diatka

About JUDr. Samuel Diatka

Študodoval na právnickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave v rokoch 1995-2000. Rigoróznu prácu obhájil v septembri 2002 na právnickej fakulte Trnavskej univerzity. Vo Všeobecnej zdravotnej poisťovni má na starosti oblasť pohľadávok pre Nitriansky Kraj. https://webpravo.eu/o-mne Vyučuje externe na Univerzite Konštantína filozofa od roku 2003. Od roku 2012 je členom Slovenskej komory daňových poradcov pod číslom 988/2012.

Check Also

Založenie a vznik s.r.o.

Najviac využívanou formou obchodnej spoločnosti za účelom podnikania je nepochybne spoločnosť s ručením obmedzeným. Začiatok existencie …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

 

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.