Výpoveď a PN

index Forums Diskusia o práve Dane a odvody Výpoveď a PN

This topic contains 1 reply, has 2 voices, and was last updated by  JUDr. Samuel Diatka 1 year, 4 months ago.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
  • Author
    Posts
  • #4057

    Eva

    Podpísala som dohodu o skočení pracovného pomeru. Môžem ísť teraz na PN a platí mi niečo zamestnávateľ ?

    #4062

    Vážená pani ,

    v otázke nešpecifikujete, či ste chcete byť PN počas výpovednej doby, alebo po skončení pracovného pomeru.

    V prípade ak ste už vo výpovednej dobe a teda stále trvá nemocenské poistenie zamestnanca postupuje sa štandardne s tým, že prvých 10 dní PN platí zamestnávateľ a ďalšie dni sociálna poisťovňa s tým, že ak pracovná neschopnosť nastala až po výpovedi nemá toto za následok neplatnosť výpovede, ale iba to, že pokiaľ sa neskončí PN pred skončením výpovednej doby pracovný pomer končí počas práceneschopnosti.

    V prípade ak dohodou skončil pracovný pomer a bývalý zamestnanec chce ísť na PN potom to musí stihnúť v ochrannej lehote, ktorá je štandartne 7 dní. ( osobitné prípady nerozoberám, keďže z otázky nevvyplývajú ) citujem § 32 ods. 1 Zákona o Sociálnom poistení Ochranná lehota je sedem dní po zániku nemocenského poistenia, ak tento zákon neustanovuje inak.

    Sk to v tejto lehote nestihnete môžete byť PN, ale bez nároku na nemocenské dávky.

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)

You must be logged in to reply to this topic.

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.

Chcete byť informovaný o novinkách ?

Portál wevpravo.eu publikuje pravidelne odborné články. Ak chcete byť informovaný medzi prvými zadajte Váš mail.